Jak dbać o zdrowie psa? Porady

jak dbać o zdrowie psa

Psy są ogólnie zdrowymi zwierzętami, a jeśli ich podstawowe potrzeby są zaspokojone, właściciele nie powinni napotykać na żadne poważne problemy zdrowotne. Jest jednak kilka rzeczy, na które odpowiedzialni rodzice zwierząt domowych powinni zwracać uwagę, jeśli chodzi o ich psiaka i drowie.

Opieka doustna

Niestety, wielu futrzastych rodziców nie dostrzega znaczenia opieki stomatologicznej dla psów. Właściciele powinni myć zęby swoich psów, kupować im mnóstwo zabawek do żucia, a także zaplanować częste czyszczenie zębów z lekarzem weterynarii (to on zdecyduje, jak często). Ponadto, aby zapewnić psu właściwą higienę jamy ustnej i powstrzymać nieświeży oddech, należy regularnie sprawdzać, czy jego dziąsła i język są zdrowego koloru.

Pielęgnacja łap

Łapy psa przechodzą przez duże zużycie. W łapach psa może utkwić dużo brudu, a twoim zadaniem jest utrzymanie ich w czystości. Umyj łapy delikatnym, przyjaznym zwierzętom mydłem lub załatw im parę butów, jeśli zauważysz oznaki wysuszenia lub podrażnienia.

Pielęgnacja stawów

Cały ten bieg ma poważny wpływ na stawy psów. Na szczęście istnieją pewne produkty do pielęgnacji psów – takie jak suplementy diety – które Twój lekarz weterynarii przepisze, aby zapewnić maksymalną mobilność.

Psy mogą doświadczać chroby sztywnych stawów w wyniku codziennych czynności, otyłości, wieku, wypadków i urazów. Jednakże niektóre rasy, takie jak Labrador, owczarki niemieckie i Golden Retrivery są zazwyczaj bardziej podatne na rozwój artretyzmu niż inne.

Wizyta u weterynarza

Weterynarze są Twoim największym sojusznikiem, jeśli chodzi o zdrowie i szczęście Twojego szczeniaka. Regularne wizyty w celu wykonania szczepień, czyszczenia zębów, zapobiegania powstawaniu pcheł i kleszczy oraz innych chorób to prawdopodobnie jedna z najważniejszych wskazówek, jak dbać o psa.

potrzeby psa Poprzedni post Jakie są podstawowe potrzeby psa?
kastracja psów Następny post Kastrowanie psów – porady