Trenowanie psa

trening psa

Ty i twoje psy mówicie różnymi językami. Ludzkie, interaktywne szkolenie daje psom większą swobodę i lepsze zrozumienie naszego świata. Niewyszkolone psy są często karane za swoje „niewłaściwe” zachowanie. Bądź tym, który trenuje Twojego psa – to Ty musisz wiedzieć, jak się z nim komunikować – ale zwróć się o pomoc do trenera psów, jeśli napotkasz problemy.

Współczucie, jasność i konsekwencja są najważniejszymi elementami treningu psów. Trening nie powinien obejmować żadnych czynności ani urządzeń, które zagrażają zwierzętom (np. obroże przeciwporażeniowe) lub nadmiernie je obciążają. Dobre książki na ten temat to: Click Here for a Well-Trained Dog by Deborah A. Jones, Ph.D.; The Power of Positive Dog Training by Pat Miller; i dla rozwiązywania problemów z zachowaniem psa If Only They Could Speak, Dogs Behaving Badly, oraz The Dog Who Loved Too Much, napisane Nicholasa Dodmana.

Szczenięta powinny być wyprowadzane co najmniej raz na dwie godziny (lub w ciągu pół godziny po zjedzeniu lub wypiciu) i kierowane w to samo miejsce, w którym mogą poczuć ulgę po wcześniejszym ukojeniu. Natychmiast po tym jak „zrobią swoje”, powinny być hojnie chwalone wysokim, podekscytowanym głosem. Szczenięta nie rozwijają pełnej kontroli nad pęcherzem przed 6 miesiącem życia i są fizycznie niezdolne do „trzymania go” przez bardzo długi czas.

Zabieraj dorosłego psiaka co najmniej cztery razy dziennie i daj mu trochę czasu, by się zatrzymał i powąchał hydranty przeciwpożarowe. Jeżeli nie możesz wrócić do domu w porze lunchu, skorzystaj z pomocy sąsiada lub profesjonalnego wyprowadzacza psów.

Poprzedni post Czy można wejść z psem do kasyna?
potrzeby psa Następny post Jakie są podstawowe potrzeby psa?