Psi psycholog weterynarz – co warto wiedzieć w tym temacie?

Wszystkim znane są przejawy melancholii, czy jesiennej depresji. Ludzie są pełni apatii, obojętnie im jest, czy pójdą do pracy, czy nie, wesołe docinki dzieci nie przynoszą żadnych rezultatów, a sen nie przynosi ukojenia.

Co warto wiedzieć o psim psychologu?

W takich wypadkach, często pomocne jest udanie się do psychologa, bądź psychoterapeuty, który pozwoli przypomnieć, jak piękne były dni pełne kolorów i uśmiechu.

Człowiek w końcu się otwiera i zaczyna mówić o swoich problemach. A jak problemy ma przekazać zwierzę? Dokładnie, również w psik i kocim życiu zdarzają się sytuacje, że zwierzę popada w depresje i w żaden sposób nie można go z niej wyciągnąć. Opolski gabinet weterynaryjny zatrudnia więc specjalistę, którego zadaniem jest poradzenie sobie z psimi i kocimi nastrojami. Osoba taka ma nie tylko dyplom z weterynarii, ale również uczestniczyła w wielu szkoleniach psów, również z zakresu behawioryzmu. Wie jak podejść jakie zwierzę, oraz w jaki sposób próbować sobie z nim poradzić. Czasem problemy są nieskomplikowane, ot kot zakochał się w kotce sąsiadów i dlatego tęskni. Psycholog zwierzęcy wie, co robić i jak robić, żeby również zwierzę zaczęło czuć się lepiej. Zwłaszcza, że działa metodą prób i błędów. Zwierzę nie powie, ani nie pokaże, co go boli, tak samo jak małe dziecko. Trzeba umieć zanalizować jego zachowanie, wykonać odpowiednie badania, żeby dojść do wniosku, czemu zwierzę czuje się źle. Najczęściej powodem jest tęsknota. Często jest to tęsknota za właścicielami, którzy całymi dniami są w pracy, albo za panem, który niestety zmarł, bądź starszymi dziećmi, które dorosły i wyjechały na studia.

Więcej artykułów o psach i innych zwierzętach domowych, znajdziesz w serwisie zwierzak.pl.

Psy bowiem również tęskną i czasem potrzebują leków, by móc sobie z tym poradzić. Jak się okazuje, opolski weterynarz i psi psycholog w jednym jest wręcz zasypywany pytaniami od właścicieli, ma mnóstwo wizyt i wiele rodzin jest mu wdzięcznych, bo dzięki niemu poradzili sobie z agresją u psa, czy niezrozumiałą bojaźnią przed odkurzaczem, oknami, czy schodami. Psi psycholog ich zdaniem potrafi zdziałać cuda.

Poprzedni post Jak dbać o higienę psa?
Następny post Terapia światłem dla pupili – poznaj innowacyjne rozwiązanie, pomocne w leczeniu chorób skóry