Jakie są podstawowe potrzeby psa?

potrzeby psa

Jak wszystkie żywe istoty, aby przetrwać, psy potrzebują jedzenia, wody i schronienia. Ale aby prowadzić szczęśliwe i zdrowe życie, pies potrzebuje opieki fizycznej, ćwiczeń i opieki od swoich rodziców.

Jedzenie i woda

Psy mogą uzyskać wszystkie potrzebne im pożywienie z wysokiej jakości karmy dostępnej w sklepach i sklepach zoologicznych. Ponadto, mogą one również jeść karmę dla ludzi (nawet jeśli nie będą i nie mogą jeść wszystkich rodzajów karmy dla ludzi), więc nie ma tu żadnych specjalnych wymagań.

Jednakże, każdy godny zaufania przewodnik dotyczący pielęgnacji psów ostrzega przed niebezpieczeństwami związanymi z przekarmieniem Twojego szczeniaka. Psy zawsze będą głodne lub będą patrzeć na Ciebie tymi dużymi, smutnymi oczami, jakby nie jadły od kilku dni. Właściciele muszą jednak ograniczyć posiłki, aby uniknąć rozwoju otyłości i problemów z sercem. Szczenięta muszą być karmione cztery razy dziennie, ale po osiągnięciu sześciu miesięcy wystarczy jeden posiłek dziennie (lub dwa mniejsze), aby zapewnić im zrównoważoną dietę.

Czym nie powinno się karmić psa

Psy powinny mieć zawsze dostęp do czystej, świeżej wody z nieskazitelnie czystych misek wodnych. Oto kolejna podstawowa rada dotycząca pielęgnacji psów: unikaj plastikowych misek na wodę i sięgaj po miski ze stali nierdzewnej. Są one bardziej trwałe i zapobiegają gromadzeniu się bakterii.

Miejsce

W przeciwieństwie do opieki nad kotami, które na ogół wolą być pozostawione same sobie, pieski są zwierzętami społecznymi, które uwielbiają spędzać czas ze swoimi ludźmi. Pewne okoliczności mogą wymagać, aby pies mieszkał na zewnątrz, ale większość szczeniąt to zwierzęta domowe.

Jednym z najbardziej podstawowych faktów związanych z opieką nad psem jest to, że Twoje psie szczenięta powinny mieć w domu miejsce, które można nazwać swoim własnym. Może to być hodowla lub legowisko, o ile jest czyste i jest to miejsce, w którym Twój pupil czuje się bezpieczny i zdrowy.

Psy lubią spać i mogą spać w dowolnym miejscu od 12 do 20 godzin dziennie, w zależności od rasy. Potrzebują do tego wygodnego miejsca, w którym mogą spokojnie odpoczywać.

Ćwiczenie

Psy są aktywnymi zwierzętami, które uwielbiają szarpać, aportować, gonić lub po prostu biegać po okolicy. Ćwiczenia fizyczne nie tylko pomagają psom spalić kalorie i zachować zdrowie, ale także sprawiają, że są one zajęte i powstrzymują rozwój problematycznych zachowań. Innymi słowy, jeśli Twój pies bawi się swoją ulubioną zabawką, nie będzie musiał żuć Twojej ulubionej pary butów.

Pielęgnacja

Podobnie jak inne zwierzęta domowe, psy też potrzebują pielęgnacji. Codzienna pielęgnacja psów polega na regularnym szczotkowaniu, czyszczeniu i sprawdzaniu, czy nie ma w nich pasożytów. Możesz to zrobić sam lub zatrudnić profesjonalnych ratowników, ale pamiętaj, że alternatywa dla czystego, wolnego od pcheł psa byłaby bardzo nieprzyjemna dla Ciebie i Twojego zwierzęcia.

trening psa Poprzedni post Trenowanie psa
jak dbać o zdrowie psa Następny post Jak dbać o zdrowie psa? Porady