Jak dbać o psa gdy nie masz czasu?

piesek sam w domu

Wybierz ostrożnie swoją rasę

Jeśli masz już psa, ta wskazówka nie będzie miała zastosowania do Ciebie. Jeżeli jednak zastanawiasz się nad uratowaniem psa i zastanawiasz się: „Czy powinienem mieć psa, jeżeli będę pracował cały dzień?”, jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić, jest przeprowadzenie badań nad różnymi rasami psów i wybór psa, który najprawdopodobniej będzie dobrze reagował na pozostawienie go samego przez większość dnia w domu. Niektóre rasy psów zazwyczaj wymagają większej interakcji z człowiekiem niż inne, co sprawia, że częściej radzą sobie z lękiem separacyjnym, kiedy są pozostawione same sobie w ciągu dnia. Inne rasy psów są bardziej niezależne i radzą sobie w samotności przez wiele godzin w ciągu dnia.

Zabierz swojego psa do pracy

Ta wskazówka nie dotyczy wszystkich, ale są pewne okoliczności, w których możesz zabrać psa do pracy z Tobą. Jeżeli pracujesz na świeżym powietrzu, pracujesz w otoczeniu przyjaznym rodzinie lub spędzasz dużo czasu na prowadzeniu własnego samochodu w ramach zatrudnienia, być może będziesz w stanie odpowiedzieć na pytanie: „Co powinienem zrobić ze swoim szczeniakiem, gdy idę do pracy?”, po prostu zabierając ze sobą psa lub szczeniaka.

Jak szybko zatrzymać biegunkę u psa?

Praca z domu

Coraz więcej firm staje się otwartych na ideę zdalnej pracy pracowników przez jeden lub więcej dni w tygodniu. Zwracając się do szefa w celu omówienia potencjalnej pracy w domu, skup się na korzyściach, jakie firma odniesie z tej aranżacji, takich jak maksymalna wydajność, lepsza produktywność, uwolnienie powierzchni biurowej i zmniejszenie odpływu zasobów firmy.

Ćwiczenie przed wyjazdem

Jeżeli oczekujesz, że Twój pies będzie spokojnie odpoczywał przez cały dzień, kiedy jesteś w pracy, przygotuj go na sukces, dając mu wysokoenergetyczną sesję treningową przed wyjazdem do pracy. Nawet jeśli oznacza to wstanie pół godziny wcześniej niż normalnie, zobowiąż się do poświęcenia sporej ilości czasu na energiczną zabawę lub bieg – coś więcej niż normalny poranny spacer – aby zwiększyć szanse na to, że Twój pies spędzi większość dnia na spaniu i relaksie.

Wróć do domu na lunch

Jeśli martwisz się o psa i pracujesz w godzinach 9-5, sprawdź, czy możesz zorganizować powrót do domu w czasie przerwy obiadowej. Nawet jeżeli dojazd tam i z powrotem pozostawia Ci niewiele czasu w domu, wystarczy, że zameldujesz się z psem, wypuścisz go na przerwę na toaletę, odświeżysz mu miski z jedzeniem i wodą oraz szybko się zabawisz, aby pomóc mu spalić trochę kalorii, zanim znów zostanie sam po obiedzie. W czasie tej przerwy możesz nie mieć czasu na jedzenie, więc możesz spróbować jeść w czasie dojazdu do pracy lub w trakcie pracy przy biurku.

biegunka u psa Poprzedni post Jak szybko zatrzymać biegunkę u psa?
Następny post Jak wyglądają jaja kleszcza?

Jeden komentarz w temacie “Jak dbać o psa gdy nie masz czasu?

Dodaj komentarz