Jak dbać o psa podczas okresu letniego?

opieka-nad-psem

Niektóre psy w okresie letnim wymagają większej opieki. Przede wszystkim w momencie, gdy dopisują bardzo mocne upały. Szczególnej uwagi podczas takich warunków atmosferycznych wymagają zwłaszcza starsze psy lub chore. Warto dodać kwestię, o której nie wszyscy wiedzą. Otóż psy w przeciwieństwie do ludzi nie pocą się całym ciałem, ponieważ ich gruczoły znajdują się tylko na opuszkach łap. Jak więc zadbać o psa w okresie letnim?

Chcąc jak najlepiej przygotować psa na upały, to przede wszystkim zadbajmy o jego sierść. Nie strzyżmy psa zbyt krótko, ponieważ sierść jest formą ochrony przed poparzeniem. Jako, że już niedługo zaczną się upały, to oczywiste jest, że będziemy częściej wychodzić na łąki i do lasu na dłuższe spacery. Choć to oczywiste w tym okresie, to jednak powinniśmy dbać o psy jak najlepiej.

A jeśli wyjeżdżasz z w podróż ze swoim psem, warto najpierw zerknąć na sceptyk.pl, gdzie znajdziesz różne porady z różnych dziedzin.

Zwróćmy uwagę na to, jak zachowuje się pies

Nie zmuszajmy psa do biegania i do skakania za piłką, gdy nie ma na to ochoty. Może lepiej zaoferować mu spędzanie wolnego czasu nad wodą? Ewentualne skoki do wody powinny sprawić mu dużo frajdy. Jednak jeśli musimy być na dworze w czasie upałów z psem, to schrońmy psa w cieniu.

W jaki sposób dbać o psa w upały:

-powinniśmy skrócić spacery,
-częściej podawać psu wodę,
-schładzać psa,
-nie przekarmiać psa ,
-nie zostawiać samego w nagrzanym samochodzie.

Możemy również skorzystać ze sprawdzonych gadżetów, takich jak :

-basen,
-namiot dla psa,
-plecak dla psa,
-sweterek chłodzący,
-mata chłodząca.

Jak więc widać, dbanie o psa w tym okresie wcale nie musi być dla nas trudne i nie wymaga nakładu finansowego. Lato to trudny okres dla czworonogów, a my jako opiekunowie musimy też uważać na kleszcze i komary. Oczywiście ludzie uwielbiają lato, ale to ciężkie kilka miesięcy dla psa. Obserwuj swojego psa w tym czasie. Rób wszystko by schłodzić psa, a w razie problemów bądźmy w kontakcie z weterynarzem.

Poprzedni post Co powinieneś wiedzieć o cieczce?
Następny post Ciekawostki o psach, o których nie miałeś pojęcia