Ciekawostki o psach, o których nie miałeś pojęcia

Pies to coś więcej niż tylko nasi przyjaciele. Po prostu są członkami naszych rodzin. Z tymi zwierzakami możemy spędzić wiele ciekawych momentów w życiu przez wiele lat ich egzystencji. To one dostarczają nam wiele uśmiechu na twarzy.

Kilka słów o psach

Psy to wyjątkowe zwierzęta pod wieloma względami. Dopiero, gdy już je mamy, to tak naprawdę zaczynamy się nimi interesować bardziej indywidualnie i wyszukiwać nietypowych, ale i interesujących ciekawostek. Myślisz, że wiesz już wszystko o psach ? Z pewnością tak nie jest. Przekonajmy się więc!

Top 6 ciekawostek o psach:

  1. Kształt pyska oznacza jak długo będzie żył – psy o płaskim pysku mają krótkie życie, natomiast psy o długich spiczastych pyskach żyją dłużej.
  2. Psy mają trzy powieki, górna, dolna i trzecia chroni oko. Widzą niebieskie i żółte kolory.
  3. Psy mają ten sam rodzaj snu jak ludzie.
  4. Potrafią zlokalizować źródło dźwięku w 6 setnych sekundy.
  5. Pies może być prawo- i lewołapny.
  6. Pies potrzebuje więcej snu niż człowiek, średnio 12-16 godzin na dobę.

Ciekawostki mające wpływ na zdrowie zwierzaka

Powyżej podaliśmy ciekawe informację o psach, które dla wielu osób mogą wydawać się śmieszne i ciekawe. Jednak są też i takie ciekawostki, które powinien koniecznie znać każdy właściciel psa.

Przede wszystkim pod żadnym pozorem nie możemy psu podawać czekolady. Dlaczego? Otóż jest to trucizna dla naszego pupila. A ciekawostką w ciekawostce jest to, że od razu po spożyciu nie pokażą się objawy zatrucia. Dlatego uważajmy na to co spożywa pies. Jeśli chodzi o jedzenie i pokarm dla psa, to także spożycie winogron prowadzi do niewydolności nerek. Oprócz tego również i jabłka są szkodliwe. A to ze względu na zawartość arsenu, przez co szkodliwe mogą być również pestki z jabłek.

O psach na pewno moglibyśmy mówić i mówić, ponieważ występuje znacznie więcej ciekawostek o psach.

Jednak takich bardziej szczegółowych informacji może nam udzielić chociażby behawiorysta. Na świecie istnieje 150 ras psów, każdy z nich jest inny. Psy to inteligentne stworzenia, a wszystkie nam znane i dostępne ciekawostki o nich zawierają informacje o ich zdolnościach i zachowaniu, no i pozwolą nam lepiej poznać naszego psa.

Źródło: https://www.pomorzanin.pl

opieka-nad-psem Poprzedni post Jak dbać o psa podczas okresu letniego?
Następny post Czy pies będzie odpowiednim pupilem dla dziecka?